Na Pojedinačnom kadetskom prvenstvu Hrvatske u šahu za uzrast do 7 godina, održanom od 12. do 15. lipnja u Čakovcu, član Šahovskog kluba Sveta Nedelja Matija Mihaljević iz Orešja, osvojio je naslov prvaka Hrvatske.

Matija je tijekom devet kola pokazao iznimnu koncentraciju, znanje i natjecateljsku zrelost te je s osvojenih 8 bodova zasluženo osvojio zlatnu medalju i ponio titulu najboljeg hrvatskog šahista u svojoj dobnoj kategoriji.

Na državnom prvenstvu nastupila su i ostala trojica predstavnika Šahovskog kluba Sveta Nedelja. Teo Bidin ostvario je odličan rezultat osvojivši 7. mjesto, dok su Gabriel Požgaj i Stjepan Bosak također uspješno predstavljali klub među najboljim mladim šahistima Hrvatske.

Ovaj veliki uspjeh potvrda je kvalitetnog rada s mladim šahistima te predanosti djece, roditelja i trenera, a iz Šahovskog kluba Sveta Nedelja ističu kako su posebno ponosni što naslov državnog prvaka dolazi u naš grad, koji iz godine u godinu potvrđuje svoj status sredine u kojoj se razvijaju uspješni mladi sportaši.

Čestitamo Matiji na osvojenom naslovu prvaka Hrvatske, kao i svim natjecateljima na izvrsnom predstavljanju Šahovskog kluba Sveta Nedelja, Grada Svete Nedelje i Zagrebačke županije. Bravo!