Na jezeru Filterica u Ivanić Gradu od 19. do 21. lipnja održano je treće kolo 2. šaranske lige Zagrebačke županije, na kojem su nastupile i dvije ekipe SRD-a Štuka Strmec.
Natjecanje je donijelo zahtjevne uvjete i veliku borbu za svaki kilogram ulova, a strmečki su ribolovci ostvarili zapažene rezultate.
Ekipa Štuka Strmec 1, u sastavu Mladen Petravić, Sebastijan Šikac i kapetan Josip Coban, osvojila je treće mjesto s ukupno 231,92 kilograma ulovljene ribe. Uz plasman na pobjedničko postolje, članovi ove ekipe ulovili su i najveću ribu kola tešku 16,43 kilograma.
Dobar nastup ostvarila je i ekipa Štuka Strmec 2, koju su činili Vedran Čakanić, Igor Glavak i kapetan Miro Jambreuš. Natjecanje su završili na petom mjestu s ukupnim ulovom od 159,50 kilograma. U njihovoj mreži završila je druga najveća riba natjecanja, težine 15,50 kilograma.
Nakon tri od četiri odlovljena kola, ekipa Štuka Strmec 1 zadržala je drugo mjesto u ukupnom poretku lige, dok je Štuka Strmec 2 pala za jednu poziciju te se trenutačno nalazi na petom mjestu.
Posljednje kolo ovogodišnje sezone na rasporedu je od 17. do 19. srpnja na jezeru Raketarna Trebež u Samoboru, gdje će biti odlučen konačni poredak 2. šaranske lige Zagrebačke županije.